PANORAL - 5

PANORAL 5 RÖNTGEN ÇEKİM TEKNİĞİ
CMOS Flat Panel Hassas Sensör teknolojisi ile, tek bir panoramik doz ile horizontal düzlemde 3 mm. aralıkla, hastanın 5 ayrı vertikal düzlemde panoramik görüntüsünün elde edilmesini sağlar.Panoral 5 görüntüleme tekniği; maloklüzyon (Çenenin kapanış bozukluğu) ve hasta pozisyonlandırma hataları nedeniyle oluşabilecek görüntü bozukluklarını ortadan kaldırır. Böylelikle panoramik röntgen çekimlerinde hatalara bağlı çekim tekrarlarına gerek kalmaz.Panoral 5 (MultiSlice Pan New approach to panoramic imaging)

 

Görüntü kesitleri eskiye göre 2 kat daha keskin ve net görüntü verir.
Doubled With Multilayer Option

 

Bir çekimde 5 ayrı kayar katmanda panoramik görüntü. Hasta pozisyon hataları ve çekim tekrarları elemine edilmiştir. Tüm bu işlemler üstün CMOS Hassas Flat Panel sensör ile aynı süre ve doz ile gerçekleştirilir.

Panoral 5 - Çoklu Seçenekler
Kullanıcı, oluşan 5 panoramik görüntüden herhangi bir tanesini, birkaç tanesini veya 5′ ini birden seçebilir.
Diş Hekimi talep ettiğinde kendisine gönderilecek olan CD, Viewer ile Cihazın orjinal programı ile çalışabilir. PC’ nin mause’u ile panoral 5 görüntüler üzerinde gezinebilir. Anatomik varyasyonların neden olduğu net olmayan görüntü alanları horizontal kayar zoom ile net olarak bölge bölge görüntülenebilir.
Bu teknolojiyi bizlere kazandırıran çözüm ortağımız instrumentarium’a sektörümüze ve siz değerli müşterilerimize katkılarından dolayı teşekkür ederiz.Aralıklı Işınlama Tekniği Flash CT Teknolojisi

Her bir görüntü dilimi için ayrı bir ışınlama süresi hesaplanır ve uygulanır. Eski teknikte görüntü dilimleri arasında da x ışını sürekli verilir idi, bu yeni teknikte görüntü dilimleri arasında hastaya x ışını verilmez. Bu teknikle hastaya daha az radyasyon verilir ve daha net görüntü elde edilir. 10 sn'lik bir çekim süresinde gerçek radyasyon ışıması 2.3 sn'dir. Flash CT Çekim süresinin tamamında değil de aralıklı olarak doz verilmesi en az doz ile en iyi görüntüyü alma felsefesinin ürünüdür.